Přebory okresu v přespolním běhu

Datum

Přespolní běhy již tradičně zahajují sportovní soutěžení v novém školním roce. Sotva se primáni či studenti prvních ročníků trochu rozkoukají, už jsou nominováni na závod. Reprezentanti vyššího gymnázia měří své síly s družstvy z ostatních škol v Boskovicích na kopcovité tratí blízko westernového městečka.

Letos to bylo těžší v tom, že trať byla po deštích bahnitá a kluzká. Nejlépe si s ní v úterý 20. 9. poradila v kategorii dívek Pavla Štoudková z Gymnázia Rájec-Jestřebí, v kategorii chlapců Ondřej Brosh z Gymnázia Blansko. Z našich studentů na stupně vítězů dosáhla Eliška Hanáková (2. místo) a stejnou příčku (za blanenským gymnáziem) obsadilo i dívčí družstvo. Z chlapců byl nejúspěšnější Roman Šindelář na 5. místě, družstvo hochů skončilo šesté. V kategorii dívek se na start postavilo 8 družstev, v kategorii chlapců 10.

Studenti nižšího gymnázia bojovali o medaile hned druhý den, ve středu 21. 9. V každé kategorii stojí na startu cca 80 účastníků z 15-17 škol, není to jednoduchý závod. O to více nás těší první místa chlapců  – Václava Drábka v mladší kategorii a Jáchyma Šafránka ve starší kategorii. Starší chlapci obsadili celkové krásné 3. místo, mladší 6. Družstva děvčat obsadila 11. (mladší) a 12. místo (starší).

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k dosaženým výkonům!

Milada Barešová

Další články