OSLAVY VÝROČÍ ZALOŽENÍ GYMNÁZIA
Vážení rodiče, žáci, absolventi a přátelé Gymnázia Boskovice, vzhledem k mimořádným opatřením spojených se šířením nemoci covid 19 jsme se rozhodli přesunout den otevřených dveří u příležitosti 120. výročí vzniku naší školy z 24. 10. 2020 na 29. 5. 2021. Děkujeme za pochopení.


Archivy

Zlaťák 2020?

Troufám si tvrdit, že všichni nebo téměř všichni máme rádi přírodu. Někteří ji však mají o něco raději. A právě pro takové Český svaz ochránců přírody pořádá soutěž Zlatý list. Šestičlenná družstva se porovnávají nejen ve znalostech z biologických oborů (botanika, zoologie, entomologie, geologie, astronomie, ornitologie ….), ale také v tom, jak přírodě pomáhají. Soutěž tak motivuje k aktivní péči o to, co z naší přírody zbylo. I na naší škole se před lety dala dohromady parta nadšených primánů, které se v loňském školním roce (jako terciánům) podařilo probojovat do národního kola ve Vanově u Telče.

Dopomohlo jim k tomu právě to, že přiložili ruku k dílu. Při prezentaci na národním kole se tak naši studenti mohli pochlubit např. úpravou studánky u Otylky, výrobou ptačích budek a hmyzího hotelu, likvidací černé skládky v Deštné. Samotný postup do národního kola je pro účastníky obrovskou odměnou. Národní kolo trvá 5 dní, z toho tři jsou nabité odbornými exkurzemi od brzkých ranních hodin do pozdních večerních (pozorování ptáků, hydrobiologie, botanická vycházka, mykologická vycházka, poznávání nerostů, odchyt hmyzu na světlo atd..) Při tom všem zbyde i čas na sportovní vyžití či koupání v místním rybníku a večerní táborák. Samotná soutěžní stezka tříčlenných hlídek je pak jen třešničkou na dortu.
Kdo jednou absolvoval, chce znovu. A tak se i letos pustíme do boje o postup. Všichni studenti nižšího gymnázia, kteří by to chtěli zkusit s naší partou z kvarty, nechť se dostaví v úterý 10.9. ve 14:00 na informační schůzku do třídy 302. Přijít mohou i ti, kteří nemají zájem o soutěžení, ale chtěli by přiložit ruku k dílu a něco pro naši přírodu udělat.

Těší se na vás Milada Barešová

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934