Archivy

Zamilovaná po uši – francouzský deník 2. část

Stejně jako Eliška (autorka první části deníku), jsem i já měla tu nejneodolatelnější příležitost strávit měsíc na jihu Francie – v Provence. Za to bych chtěla poděkovat všem, kdo mi pomohli se tam dostat – paní profesorce Juřekové, paní ředitelce, ale i svým rodičům.

Mým měsícem „slávy“ byl květen. Ač v Česku bylo počasí nádherné, já jsem se celý měsíc potýkala s bouřkami a deštěm. Ovšem to MNĚ nemohlo ubrat na optimismu. Díky dostatečné vláze a sluníčku, které ji střídalo, vše kvetlo a zeleň měla ten nejzelenější odstín zelené, jaký si vůbec dovedete představit.
Já osobně jsem nechodila za kulturou, ale užívala jsem si volný čas v přírodě. Nejlepší zážitky mám od potoka, kam jsme se chodívali koupat a opalovat se psem. Obzvláště v oblibě jsem měla jedno místečko, kam nikdo nechodil, nebylo tam odnikud vidět a člověk se tam mohl placatit na skále, jak jen chtěl.
Pobyt mi samozřejmě neskutečně pomohl ve zdokonalení francouzštiny, ale kromě jazykového obohacení jsem dostala i to duševní. Úsměvy, dobrá nálada a všudypřítomná pohoda mi ukázaly, že není třeba se pořád stresovat a že nebolí usmívat se i na cizí lidi.
Další – třetí část deníku, bude mít na svědomí Dominika Čechová a tímto bych jí také chtěla předat slovo.

Tereza Rosenbergová, 3.C

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934