Na stránky do sekce TEV, sportovní kurzy byly přidány informace k LVK 1. ročník a sekunda.


Zájezd do Anglie – květen 2018
program, přihláška, splátkový kalendář.Kronika divadla poezie Kaňka na Gymnáziu v Boskovicích je k zakoupení v kanceláři gymnázia. Kronika stojí 250 Kč při osobním odběru, při zaslání poštou 350 Kč. Peníze se platí předem v hotovosti do pokladny GYBA v kanceláři školy nebo na účet Gyba 156647003/0300. Při platbě na účet je třeba zaslat na e-mail info@gymbos.cz jméno, datum platby a přesnou adresou dodání, tel. číslo. Kniha už je k dispozici.


Archiv

Young Sherlock Holmes

Britský spisovatel Arthur Conan Doyle proslul především příběhy o Sherlocku Holmesovi. Učitelé anglického jazyka ve třídách sekunda z gymnázií v Boskovicích, Brně a ze Srbska se domluvili na anglickém projektu postaveném právě na příběhu Sherlocka Holmese s názvem Dobrodružství rudého kruhu. Nejprve jsme si v hodinách angličtiny přečetli knihu The red circle a na konci každé kapitoly udělali pracovní list pro upřesnění informací.

Projekt je evidován na Twinspace, díky kterému si navzájem posíláme například Avatary (video pod článkem), nebo secret messages, neboli tajné zprávy. V prostředí Twinspace jsme si vyměnili prezentace našich škol a videa tříd, podebatovali na téma náš oblíbený detektiv a do konce roku nás čeká ještě výměna vánočních přání.

Třešničkou na dortu bude dramatizace Doylova příběhu, která bude mít ovšem námi změněný konec, jiný než je v originále od Arthura Conanda Doyla. Toto krátké divadelní představení zahrajeme v Brně na filmovém festivalu, který pořádá Biskupské gymnázium. Jejich studenti potom zase zahrají svoji verzi příběhu na našem Salonu 2018. Záznam našeho divadelního úsilí budeme sdílet i se srbským gymnáziem. Tak nám držte pěsti, ať se dílo podaří!

Barbora Lišková, sekunda

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934