PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2021/2022


PŘÍPRAVNÉ KURZY
Vážení rodiče, uchazeči o studium, informujeme vás, že vzhledem k nejisté epidemiologické situaci nebudeme pořádat přípravné kurzy.
Mrzí nás to, ale jsme omezeni pravidly upravujícími vstup třetích osob do škol. Na webových stránkách budeme postupně zveřejňovat aktuální informace k přijímacím zkouškám, odkazy s tipy na přípravu, odkazy na cvičné testy apod.
Děkujeme za pochopení.


OSLAVY VÝROČÍ ZALOŽENÍ GYMNÁZIA
Vážení rodiče, žáci, absolventi a přátelé Gymnázia Boskovice, vzhledem k mimořádným opatřením spojených se šířením nemoci covid 19 jsme se rozhodli přesunout den otevřených dveří u příležitosti 120. výročí vzniku naší školy z 24. 10. 2020 na 29. 5. 2021. Děkujeme za pochopení.


Archivy

Vzpomínky na prima adaptační pobyt

Autobus se zastavil, šli jsme ještě kousek cesty do kopce a objevili se před velkou zelenou budovou: Hodonínským zámečkem. Před ním stáli lektoři a paní psycholožka, kteří se o naši třídu starali v průběhu adaptačního pobytu. Představili se a hned nám rozdali klíče od pokojů. S nadšením jsem vyběhl schody nahoru, jelikož jsme byli rozmístěni do dvou pater – třetího a čtvrtého a začal si na pokoji vybalovat věci. Za chvíli jsem schody pro změnu rychle seběhl dolů, začínal totiž náš společný program.

První hra spočívala v tom, že jsme si přihrávali míč a říkali jméno osoby, která ho chytala. Po dokončení této velmi komické zábavy, kdy mi mnohokrát míč upadl, jsme se společně zasmáli a lépe poznali. To už na nás ovšem v jídelně čekaly vynikající špagety. Jakmile jsme všechno spořádali, tak nastal večerní program, ale to hlavní nás čekalo až následující den.

Po probuzení jsme měli ranní rozcvičku, která spočívala v chození v kruhu, vyskočením na písknutí a dřepem na tlesknutí. “Postavit školu”, tak zněl náš další úkol, kdy jsme museli v šesti různých týmech nasbírat suroviny, které ale byly omezeny ročním obdobím a celkový časovým limitem dvou roků. Podle mého názoru byla tato hra jedna z nejvíce stmelovacích. Potřebovali jsme být obrnění trpělivostí a vyzbrojeni schopností spolupracovat. Moc jsem si tuto hru oblíbil a myslím, že jsem nebyl sám. Z posledních sil jsme se šli po hře nasvačit a začali s přípravou na lanový park. Ta nás vyčerpala natolik, že jsme se museli pro změnu posilnit dobrým obědem. Na nedlouhou cestu bylo třeba si s sebou vzít brašnu s dostatečnými zásobami. Hned jak jsme byli seřazeni do “štrůdlu”, jsme se vydali směrem k lanovému parku. Park obsahoval pět různých stanovišť s časovým limitem deset minut a každé místo mělo jinou náročnost. Velmi oblíbené stanoviště bylo “běhání po stromech”, ale bylo zároveň také jedno z nejtěžších. Na stanovišti se měla přeběhnout slacklina (bez jištění), která byla v nejvyšším místě cca 70-80 cm vysoká. Z lanového parku jsme se vraceli až za šera a netušili jsme, co bude v plánu na večer.

“Mniší stezka”. Tak se jmenovala poslední a nejzajímavější část programu. Jelikož alpští mniši jsou velmi plaší, museli jsme navštívit jejich posvátné místo až za tmy. Alpský mnich je zdvořilý člověk, a tak jsme se měli k němu také chovat. A nejenom k němu. Jestli jsme toho schopní nás měla prověřit stezka po plamenech svíce. Ti, kteří obstáli, byli obdarováni hranolem, na kterém byly vypsané jejich schopnosti.

Toto jsou některé mé vzpomínky z adaptačního pobytu blízko Kunštátu u Boskovic. Pro mě byl adaptační pobyt plný jak zážitků, tak seznámení. S radostí budu na tuto akci vzpomínat a myslím, že nejsem sám. Doufám, že naše třída vydrží být skvělým kolektivem i nadále.

Za třídu prima vytvořil Marek Wannepain

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934