Bližší informace,
přihláška.


Gymnázium Boskovice má podepsanou smlouvu o poskytnutí služeb – zprostředkování zájezdu od CK Barbora Dokoupilová a dále smlouvu o zpracování dat studentů pro účely organizace zájezdu. Prosíme o vyplnění přiloženého formuláře s podpisem rodičů. Termín odevzdání formuláře: do 4. října 2019


1. informační schůzka
pro účastníky zájezdu do Anglie
se koná v pondělí 30. 9. v 9:40 v aule.
Prosíme, přijďte všichni a včas!


Mimoškolní aktivity pro školní rok 2019 – 2020


Archivy

Vzácná návštěva v hodinách francouzštiny

Ve čtvrtek 17. května 2018 do našeho francouzského semináře zavítala vzácná návštěva. Přijely k nám dvě moc sympatické slečny z brněnské Francouzské aliance (Alliance Française), Iva Grajcarová, která je naší úspěšnou absolventkou, vystudovala francouzštinu a také se teď stará o chod aliance, a rodilá mluvčí Marie, která pochází z regionu Okcitánie ležícího na jihu Francie.

Obě dvě se nám postaraly o pestrý a zábavný program v celé dvouhodinovce, kdy jsme po celou dobu poslouchali plynulou francouzštinu. Nejdříve nás seznámily s aliancí, abychom věděli, odkud vlastně přijely. Dozvěděli jsme se o jazykových kurzech francouzštiny jak pro začátečníky, tak pro pokročilé, které aliance pořádá, o veřejné knihovně přímo v budově aliance (samozřejmě francouzské) a také nám připomněly, že aliance pořádá každá rok francouzský festival Bonjour Brno (už jsme předem věděli od paní profesorka Juřekové). Marie si po tomto úvodu vzala slovo a podělila se s námi o informace o svém rodném kraji a svá slova proložila kouzelnými fotografiemi.

Samozřejmě nás slečny nenechaly jen tak nečinně sedět, v druhé hodině jsme se s nimi bavili o tom, jak bychom rádi pokračovali v našich životech, až dostudujeme, a nakonec jsme si ve skupinkách zinscenovali bláznivý pracovní pohovor, který jsme bohužel nedokončili, jelikož čas běžel moc rychle a už zvonilo. Jejich návštěva byla pro nás všechny přínosem a moc děkujeme paní profesorce Juřekové, že nám opět zpestřila naše studium francouzštiny.

Obě slečny navštívily i ostatní třídy francouzštiny, ve všech měly připravený poutavý program. Těšíme se na další společné akce.

Petra Bačovská, 3.B

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934