OSLAVY VÝROČÍ ZALOŽENÍ GYMNÁZIA
Vážení rodiče, žáci, absolventi a přátelé Gymnázia Boskovice, vzhledem k mimořádným opatřením spojených se šířením nemoci covid 19 jsme se rozhodli přesunout den otevřených dveří u příležitosti 120. výročí vzniku naší školy z 24. 10. 2020 na 29. 5. 2021. Děkujeme za pochopení.


Archivy

Výměnný pobyt v Amsterodamu

V druhém týdnu měsíce října jsme se my – část třídy kvarty v doprovodu paní profesorky Spoustové a pana profesora Buchala – vydali za dobrodružstvím do krásného Holandska. Autobusem do Prahy a z Prahy přímou čarou do Amsterodamu. Na autobusovém nádraží jsme se rozdělili a každý jsme se vydali svou cestou se svým partnerem. Bydleli jsme v holandských rodinách a dorozumívali se s nimi pouze pomocí angličtiny.
V pondělí začal náš společný program. Prohlédli jsme si školu, centrum Amsterodamu a odpoledne nás čekalo muzeum námořních lodí Scheepvaartmuseum. Další den nás čekalo malebné město Naarden, kde jest pochován Jan Amos Komenský. V průběhu našeho pobytu jsme navštívili například národní muzeum Rijksmuseum, Muzeum Vincenta Van Gogha, Muzeum Anne Frankové nebo Amsterdam Dungeon (muzeum nizozemské historie), ale také jsme se plavili po amsterodamských kanálech v palačinkové lodi a zahráli jsme si bowling.

Po celou dobu jsme se bavili s našimi holandskými přáteli v angličtině. Nejhorší byl odjezd. Nikomu se odjet nechtělo a teď se již nemůžeme dočkat, až nás přijedou navštívit z Nizozemí do České republiky.

Magdalena Plášková a Klára Plchová, kvarta


Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934