OSLAVY VÝROČÍ ZALOŽENÍ GYMNÁZIA

V letošním roce oslavíme 120. výročí existence školy. K tomuto významnému výročí plánujeme řadu zajímavých akcí.


Mimoškolní aktivity pro školní rok 2019 – 2020


Archivy

Vernisáž fotografií z Provence

Ve středu 17. 2. se v Galerii na chodbě v prostorách boskovického gymnázia uskutečnila slavnostní vernisáž fotografií z francouzské Provence s názvem Et le ciel bleu (A modré nebe). Autorkou většiny fotografií je studentka Gymnázia Boskovice Kamila Hrnčířová, čtyři fotografie z cest po tomto regionu přidala její spolužačka Karolína Sedláčková.

kamilkaDíky francouzským přátelům paní profesorky Ivet Juřekové Kamila Hrnčířová měla možnost v loňském roce strávit v jižní Francii měsíc svého života a zdokonalit se tak ve znalosti francouzského jazyka. Nebyla první ani poslední, téměř každý rok se do těchto míst vypraví některý ze studentů francouzštiny boskovického gymnázia.

Samotná vernisáž se velice povedla. Po přivítání účastníků výstavy se s krásnou pěveckou vložkou v podobě několika francouzských písní představili žáci ze třídy kvinty pod vedením paní profesorky Honzákové a za hudebního doprovodu pana profesora Neruda. Zpívali a hráli s velkou chutí a podařilo se jim navodit úžasnou atmosféru. Poté vystoupila sama autorka fotografií, Kamila Hrnčířová. Vypověděla, jak se vlastně do Provence dostala, co během svého pobytu ve Francii dělala, a přidala i pár vtipných postřehů o Francouzích a zemi galského kohouta obecně. Její nadšené vyprávění vzbudilo snad ve všech návštěvnících touhu také se vydat do tohoto malebného kraje, do míst, kde žil mimo jiné i boskovický rodák Otakar Kubín. Na závěr oficiálního programu pak autorka, dokonalou francouzštinou, zazpívala píseň, kterou sama v Provence složila. Dle reakcí návštěvníků se vernisáž i vystavené fotografie velmi líbily, a proto doufám, že budou podobné akce pokračovat i nadále.

Martin Staněk, 2. C

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934