OSLAVY VÝROČÍ ZALOŽENÍ GYMNÁZIA

V letošním roce oslavíme 120. výročí existence školy. K tomuto významnému výročí plánujeme řadu zajímavých akcí.


Zájezd Anglie 2020
Doplatek (zbývající část celkové ceny) ve výši 5900 Kč posílejte do 20.3.2020 na účet 153403839/0300. Do poznámky uveďte jméno a příjmení žáka, třída. Jinak nebude možno platbu identifikovat.


Mimoškolní aktivity pro školní rok 2019 – 2020


Archivy

Studenti z německého Bitterfeldu opět v Boskovicích

V pět hodin odpoledne už ve škole moc studentů nebývá, v pondělí 25. září to ale bylo jinak. U hlavního vchodu postávalo pětadvacet studentů a všichni napjatě očekávali příjezd gymnazistů z německého Bitterfeldu. Každý z nás jednoho z nich v rámci tradičního výměnného pobytu až do pátku hostil.

V úterý ráno jsme zamířili do auly, kde naše německé hosty uvítala paní ředitelka, a poté jsme je provedli po naší škole. Zbytek dopoledne jsme ve skupinkách pracovali na projektu „Volný čas v ČR a Německu“. Po obědě následovala cesta na zámek, kde jsme měli prohlídky v češtině a němčině, a na hrad, kde byly prohlídky opět dvojjazyčné.

Středeční program nám trochu komplikovala malá kapacita autobusu, ale nakonec jsme se všichni sešli v Domě přírody blízko Skalního mlýna. Zde jsme se dozvěděli různé zajímavosti o Moravském krasu a na závěr zhlédli i krátký film v místním kině. Poté jsme se přepravili k jeskyni Balcarka, kde nás čekala prohlídka jeskyně s výkladem opět ve dvou jazycích. Po skončení programu a společné fotografii nás autobus odvezl zpět do Boskovic a nám začala volná zábava.

Ani na státní svátek nebylo zavřeno všude, a tak jsme mohli v deset hodin absolvovat prohlídku lysického zámku. V Lysicích jsme pak dostali dvouhodinový rozchod. Někteří si prošli zámecké zahrady, někdo zašel do kavárny nebo do restaurace. Poté už byl čas na návrat domů.

V pátek ráno po dlouhém loučení nastoupili němečtí studenti do autobusu a my jsme se máváním snažili oddálit návrat do školních lavic.

Kromě fyzické a psychické únavy si z tohoto týdne odnášíme nová přátelství. Na závěr bych ráda doplnila několik osobních postřehů. S mojí novou německou kamarádkou Amy jsme si dobře popovídaly a někdy se to protáhlo i dlouho do noci. Sice anglicky, ale to se taky počítá. Skvělé mi přišlo, že jsme volný čas trávili ve větších skupinkách a každý mohl chvíli mluvit svojí mateřštinou. Nevím, jak ostatní, ale já už se těším na příští rok do Německa. Tímto bych chtěla také poděkovat paní profesorce Hlaváčkové a paní profesorce Venerové, že nám tuto novou zkušenost umožnily.

Alžběta Lepková, kvarta

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934