OSLAVY VÝROČÍ ZALOŽENÍ GYMNÁZIA

V letošním roce oslavíme 120. výročí existence školy. K tomuto významnému výročí plánujeme řadu zajímavých akcí.


Zájezd Anglie 2020
Doplatek (zbývající část celkové ceny) ve výši 5900 Kč posílejte do 20.3.2020 na účet 153403839/0300. Do poznámky uveďte jméno a příjmení žáka, třída. Jinak nebude možno platbu identifikovat.


Mimoškolní aktivity pro školní rok 2019 – 2020


Archivy

Stresem k výkonu

Opožděný vlak, neznalost brněnského prostředí, pot studentů na držadlech v tramvajích – takhle zkráceně probíhala cesta na Firemní den Jihomoravského kraje, který proběhl 27. 3. 2019. Skupinka odhodlaných studentů Gymnázia Boskovice se vydala vstříc neznámu ať už dobrovolně nebo pouze za účelem omluvené absence, která se však některým vzhledem k náročnosti akce zrovna nevyplatila.

„Jak se staneme nejlepším zaměstnavatelem v Brně s ohledem na zaměstnance a pracovní prostředí?“ tak zněla otázka a zároveň téma, kvůli kterému zavládlo na SŠ Čichnova hrobové ticho. Tento dotaz položila firma ESL, která se zabývá především technikou. Cílem bylo spojit hlavy studentů ze všech škol – jak už gymnázií, tak technicky a ekonomicky zaměřených. Prokrastinace musela být tedy na pár hodin odložena a případné plány k útěku opuštěny.

Úkolem bylo vymyslet lepší podmínky pro stávající zaměstnance a vytvořit náborovou kampaň, což bylo nejtěžší. Hlavním bodem tohoto zadání byla „pecka“, která měla porotu zaujmout a především inspirovat majitele firmy ESL k novým vymoženostem, které občas zněly opravdu absurdně, ale i přesto byly tyto nápady zváženy a podrobně rozebrány.

Samozřejmě vždy je něco, co by se dalo udělat lépe, na čem by se dalo více zapracovat, ale až na některé maličkosti tato akce splnila očekávání. Dostali jsme možnost pracovat s mentory, kteří nás informovali o věcech, o kterých se na školách běžně neučíme. Opustili jsme ulitu svých předsudků, které se týkaly vztahů mezi gymnázii a odbornými školami, a zjistili jsme, že dokážeme normálně spolupracovat a navzájem se doplňovat. Tímto bych chtěla pobídnout kohokoliv, kdo by se rád takové akce zúčastnil, aby se nebál zapojit se do něčeho, co v učebnicích nenajdeme.

Kristýna Šindelářová, 2.B

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934