OSLAVY VÝROČÍ ZALOŽENÍ GYMNÁZIA
Vážení rodiče, žáci, absolventi a přátelé Gymnázia Boskovice, vzhledem k mimořádným opatřením spojených se šířením nemoci covid 19 jsme se rozhodli přesunout den otevřených dveří u příležitosti 120. výročí vzniku naší školy z 24. 10. 2020 na 29. 5. 2021. Děkujeme za pochopení.


Archivy

Španělská kultura křížem krážem

Kytarový mág Morenito de Triana, strhující dupot flamenkové tanečnice, údery do cajónu, cvakot kastanět, štiplavé barvy, dlouhé sukně s volány, květiny ve vlasech, nezvyklé vůně a chutě tapas, kvíz o slavných osobnostech španělských dějin, tanec s bata de cola (vlečka), krajkový vějíř v ruce nebo toreadorský klobouk na hlavě. Proč ne?

Komponovaného dvouhodinového programu o španělské kultuře, který pořádá přažské Studio Itaka, se ve čtvrtek 7. 11. 2019 zúčastnilo 27 studentů našeho gymnázia v doprovodu prof. Kudláčkové a prof. Stloukalové.

„Estoy preparado,“ zavolal živelný tmavovlasý kytarista a vstoupil do dveří sálu, kde nám odehrál půlhodinový koncert. Nebyl sám. Přivedl tanečnici a cajonistu. Flamenkem se totiž rozumí jak hudba (zpěv, hra na kytaru, cajón a kastaněty), tak tanec. Přidal andaluskou španělštinu, kterou koncert provázel. Studenti asi ještě nikdy neviděli tak zblízka flamenco. Emocím nešlo uniknout…

Flamenkem bylo lidstvo učarováno natolik, že je organizace UNESCO přidala na svůj seznam nehmotného kulturního dědictví a 16. listopad vyhlásila Mezinárodním dnem flamenka.

Bude-li zájem, tuto akci, která výrazně obohatila výuku španělštiny, si zopakujeme zase na jaře.

Za komisi cizích jazyků Mgr. Iveta Stloukalová

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934