Archivy

Soutěž v německém jazyce

Školní kolo Olympiády v německém jazyce tentokrát proběhlo hned po návratu z vánočních prázdnin, ve středu 3. ledna 2018. Ukázalo se, že volba tohoto termínu byla šťastná. Soutěžící byli odpočatí a hlavně výborně připravení.
Do konverzační části soutěže vstupovalo osm studentek vyššího gymnázia již s výsledky z poslechového testu, který si napsaly už před vánočními prázdninami. Konverzační část prověřila jejich schopnost komunikovat s porotou na zvolené téma. Zde byly výkony všech osmi děvčat velmi vyrovnané a o pořadí na stupních vítězů nakonec rozhodlo bodování poslechové části soutěže.

Mgr. Věra Venerová a Mgr. Radka Hlaváčková udělily 1. místo Jaroslavě Šafářové ze 3. B, na druhou příčku dosáhla Lucie Borková ze 3. C a jako třetí skončila studentka septimy Andrea Dvořáčková. Jmenovaným studentkám byly za jejich pěkné výkony odměnou zajímavé ceny v podobě dárkových poukázek na nákup knih v boskovickém knihkupectví.
Touto cestou bych chtěla všem osmi soutěžícím dívkám poděkovat za vzornou domácí přípravu, které musely jistě obětovat část zaslouženého volna, a Jaroslavě i Lucii popřát pevné nervy a hodně štěstí v okresním kole, které se uskuteční v měsíci únoru v DDM Blansko.

Za komisi cizích jazyků Mgr. Radka Hlaváčková

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934