Organizace adaptačního pobytu ve školním roce 2020/2021

Níže naleznete potřebné informace k organizaci adaptačního pobytu nově nastupujících žáků.

Potřebné dokumenty prosím vytiskněte a vyplněné odevzdejte třídní učitelce/třídnímu učiteli. Odevzdávejte od začátku školního roku nejpozději do 11. 9. 2020. Pouze prohlášení o bezinfekčnosti se odevzdává až v den odjezdu na adaptační pobyt třídnímu učiteli/třídní učitelce. Prohlášení o bezinfekčnosti nesmí mít datum starší než den odjezdu, jinak je prohlášení neplatné.

– V případě problému s tiskem si dokument můžete vyzvednout u školní psycholožky.

– V případě jakýchkoli nejasností pište na barbora.soukopova@gymbos.cz.

Plánované příjezdy a odjezdy autobusů na středisko naleznete v tabulce. Žáci jedou s třídním učitelem a jeho zástupcem. Všichni žáci povinně pojedou se třídou z Boskovic.

Časy příjezdů jsou orientační dle platného jízdního řádu. Každý rok objednáváme posilový spoj, který jede přímo a cesta pak trvá 25 minut. Do poslední chvíle však nevíme, jakou variantu dopravní podnik zvolí a proto udáváme raději i tuto informaci.

Třída 

Den 

  

Datum 

  

Čas 

Prima 

  

  

  

  

  

  

Sobota 

Odjezd 

19. 9. 2020 

Boskovice -> Hodonín 

 13:45 – 14:45 

  

Pondělí 

Příjezd 

21. 9. 2020 

Hodonín -> Boskovice 

 13:14 – 14:14 

1. B 

  

  

  

  

  

  

Pondělí 

Odjezd 

21. 9. 2020 

Boskovice -> Hodonín 

 14:19 – 14:55 

  

Středa 

Příjezd 

23. 9. 2020 

Hodonín -> Boskovice 

 13:14 – 14:14 

1. C 

  

  

  

  

  

  

Středa 

Odjezd 

23. 9. 2020 

Boskovice -> Hodonín 

14:19 – 14:55 

  

Pátek 

Příjezd 

25. 9. 2020 

Hodonín -> Boskovice 

13:14 – 14:14 

Co si vzít s sebou?

· 1x pevná obuv nepromokavá, 1x tenisky, 1x přezůvky (sportovní obuv neslouží jako přezůvky!)

· šusťáková bunda, pláštěnka (deštník ne)

· trička, šortky, mikiny, kalhoty krátké a dlouhé

· spodní prádlo, pyžamo

· ponožky (ideálně 2 páry/den)

· pohodlné oblečení dovnitř i ven (tepláky apod.)

· náhradní oblečení (pro případ promočení)

· malý batoh nebo ledvinka s pitím

· pokrývka hlavy proti slunci

· hygienické potřeby, (pasta, kartáček, mýdlo, šampon, hřeben, ručník)

· repelent

· přiměřená svačinka (stravu začínáme až večeří)

· hrníček na teplý nápoj

· teplé oblečení na večer (pobyt venku může být delší a noci jsou chladné)

· čepice, rukavice (dle aktuálního vývoje počasí)

· lepší je věci sbalit do krosny než do kufru či cestovní tašky

· léky, které dítě pravidelně používá

· průkazku zdravotní pojišťovny, zdravotní/očkovací průkaz

TIP 1: Nedávejte svým dětem nové oblečení, kterého Vám bude v případě poničení líto. Celý kurz provází řada sportovních (venkovních) aktivit a dá se předpokládat, že oblečení po kurzu už nebude, co bývalo.

TIP 2: Nepřipravujte jídlo na více dní. Děti mají zajištěnu plnou penzi i stálý pitný režim. Stačí tak připravit větší svačinku, kterou si dítě dá první den odpoledne. Poté již pro žáky bude připravena večeře a děti již nemají potřebu dojídat jídlo „z domu“.

TIP 3: Nedávejte svým dětem s sebou cenné věci. Za poškození či ztrátu mobilního telefonu a dalších cenných věcí škola neodpovídá.

INFORMACE O ADAPTAČNÍM POBYTU GYMNÁZIA BOSKOVICE

PRO NASTUPUJÍCÍ ROČNÍKY 2020/2021

O co se jedná?

Adaptační pobyty pro nové třídní kolektivy přinášejí jedinečnou možnost poznat své spolužáky v jiném než školním prostředí. Přechod na novou školu do neznámého kolektivu může být pro mnohé děti náročný. Adaptační pobyt poskytuje prostor pro nalezení svého místa. Příjemné prostředí mimo školní lavice umožní projevení takových jedinečných schopností a dovedností dětí, které ve školním prostředí nejsou natolik zjevné. Adaptační pobyt je důležitý v prevenci rozvoje rizikového chování ve školní třídě. Pomáhá předcházet zejména šikaně a nastavuje celkové klima vzájemného soužití.

Na co se zaměříme?

V průběhu společně strávených dní se zaměříme zejména na stmelení nového kolektivu, vzájemné poznání spolužáků a jejich třídního učitele. Aktivity budou cíleny především na posílení skupinové soudržnosti, vzájemné spolupráce, vytvoření třídních pravidel a posilování komunikačních dovedností v rámci kolektivu.

Kdo to pro vás připravuje?

Na přípravě programu se podílí Školní poradenské pracoviště Gymnázia Boskovice (https://www.facebook.com/gymbos.spp/) s instruktory zážitkové pedagogiky, Programu se účastní i třídní učitelé a jejich zástupci.

Kdy, kde a za kolik?

Adaptační pobyt všech nových tříd proběhne v týdnu od 19.  9.  2020 – 25. 9. 2020 v rekreačním zařízení Zámeček Hodonín v Hodoníně u Kunštátu (http://www.zamecek-hodonin.cz/). Pobyt jedné třídy bude trvat necelé tři dny (dvě noci). První pojede prima, následuje 1.B a potom 1.C. Cena za adaptační pobyt za žáka je 1490 Kč. V ceně je zahrnuto stravování formou plné penze, ubytování, služba zdravotníka, zážitkových pedagogů a materiální zabezpečení programu.

Koho kontaktovat s dotazy?

S jakýmikoliv dotazy se neváhejte obrátit na školní psycholožku – Mgr. Barboru Soukopovou – tel. 516 802 220 nebo na e-mail barbora.soukopova@gymbos.cz.Všechny bližší informace a aktuality ohledně adaptačních pobytů budou dostupné na webových stránkách Gymnázia Boskovice v záložce ŠPP (http://www.gymbos.cz/skolni-poradenske-pracoviste/adaptacni-pobyty/).

Jak zaplatím?

Způsob platby: převodem na účet do 14. 8. 2020

Číslo účtu: 153403839/0300 ČSOB Boskovice

Do poznámky: Jméno a příjemní žáka

Adaptační pobyt 2019

Již tradičně probíhal adaptační pobyt žáků prvních ročníků v rekreačním zařízení Zámeček Hodonín. V prostředí mimo školu se mohli žáci lépe poznat mezi sebou i se svým třídním učitelem. Na společných zážitcích teď dále mohou stavět své vzájemné vztahy a procházet studiem podpořeni vědomím, že na to nejsou sami. Nejlepší obrázek o tom, jak žáci sami adaptační pobyt vnímají, jsou jejich zpětné vazby. Tady nabízíme malou ochutnávku.

„Adaptační kurz je jeden obrovský zážitek.“

„Díky pobytu i více lidem věřím. Když jsem sem na gympl šla, měla jsem trochu obavy z toho, že sem nezapadnu, ale to vůbec není pravda.“

„Byla tam příjemná atmosféra. Myslím si, že jsme se dost poznali a že nás to velmi sblížilo.“

„Adaptačního kurzu jsem se hodně bála, ale nakonec se mi tam opravdu líbilo.“

„Většina aktivit mě hodně bavila a bylo to super. Zjistila jsem, jaký kdo je, a obecně se seznámila s lidmi, kteří jsou moc fajn. Při tomto seznámení nejvíce pomohla aktivita zvaná minutové rande.“

„Podle mě se adaptační kurz moc vydařil a od té doby se ve třídě bavím s více lidmi. Také se ráno skoro všichni zdravíme v šatnách, což jsem ráda, to předtím nebylo.“

„Bavím se teď s lidmi, se kterými bych se asi ve třídě bavit nezačala.“

„Hned bych se tam vrátila.“

„Zjistila jsem, že ne všichni jsou opravdu takoví, jací se zdají na první pohled, a je dobré dát šanci každému, protože každý má co nabídnout.“

„Dělají tam hrozně dobré palačinky!“

„ Na adapťáku se mi moc líbilo. Ze začátku se mi moc nechtělo, ale nevím, co bych dělala, kdybych nejela.“

„Mám pocit, že jsme všichni větší kamarádi a už k sobě máme blíž. Hrozně se mi líbila noční hra, ale myslím, že užitečné a zajímavé pro nás byly všechny hry. Při každé jsme se něco naučili a něco si z ní odnesli.“

„Líbilo se mi náhodné rozřazování do týmů, protože jsem měla možnost zjistit, jací jsou všichni moji spolužáci.“

„Byl to pro mě velmi pěkný zážitek, při kterém jsem poznal hromadu lidí i z jiné stránky než ze školy. Kdyby to šlo, tak bych si ho velmi rád zopakoval.“

Za ŠPP B. Soukopová