Škola

Příběhy bezpráví

V úterý 12. prosince 2023 představili studenti Gymnázia Boskovice – Judita Šamšulová, Karolína Kubíčková, Adam Kubín, Tereza Šabrňáková a Martin Mazal výsledky své několikaměsíční práce na projektu Příběhy bezpráví.

Více »

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

Dne 1. prosince 2023 se sešlo na čtyřicet studentů gymnázia od tercie po maturitní ročník, aby se zúčastnili školního kola Olympiády v českém jazyce. Utkali se v nelehkých ligvistických disciplínách, jako je morfologie, lexikologie, derivologie, ortografie, fonetika, syntax a stylistika.

Více »

Olomouc v květu

Jestlipak může starobylá Olomouc v září začít kvést? O tom se snažili přesvědčit studenti septimy a 3. ročníku boskovického gymnázia při podzimní literárněhistorické exkurzi, kterou absolvovali společně se svými pedagogy humanitních předmětů ve čtvrtek 14. září 2023.

Více »

Kdo se bojí, nesmí do Anglie

V sobotu 6. května chvilku po desáté dopoledne odjel od gymnázia dvoupatrový autobus naplněný k prasknutí sedmdesáti studenty, třemi profesory, dvěma řidiči a nepočítaným množství kufrů, tašek a batohů. Cíl následujících dvaceti hodin byl jasný – překonat téměř půl druhého tisíce kilometrů, část z toho na palubě trajektu, a v nedělních ranních hodinách stanout v Anglii.

Více »