Archivy

S hrací skříňkou k Star Wars pro R2D2

Naši žáci Ondřej Lefler, Jan Včelík, Lukáš Petr a Marek Konečný se v rámci projektu KaPoDaV zúčastnili pololetní soutěže Tvoř s 3D tiskem a laserem. Od konce září do 12. prosince 2018 jsme měli možnost vyzkoušet si práci s 3D tiskárnou a řezání pomocí laseru. Po úvodním školení ve FabLabu Brno nám naprosto učarovala možnost řezání pomocí laseru. Teď jen vymyslet projekt, který by kluci mohli zvládnout za tři měsíce. Již při prvním seznámení s možnostmi dostupné techniky a materiálů jsme se rozhodli pro „něco, co se bude hýbat nebo bude něco dělat“ a bude to ze dřeva. Protože se nejlépe přemýšlí u hudby, vymysleli kluci hrací skříňku, která bude hrát písničku z oblíbeného seriálu.

Prakticky celou ji vymysleli, vyřezali a vygravírovali sami. Hrací skříňka má vyměnitelný válec, můžeme si doslova složit jinou písničku. Přes ozubená kola na skříňce jezdí mezi stromy autíčko a přes osvícené plexisklo můžeme nahlédnout, jak celá skříňka funguje.

Prezentaci před odbornou porotou zvládli kluci na výbornou a po náročné a zdlouhavé práci se dostavil zasloužený výsledek. Porazili jsme dalších sedm týmů z celého kraje a za první místo jsme si domů odvezli R2D2.

Nejdůležitější však byla možnost vyzkoušet si naše nápady v praxi. Doufáme, že budeme mít ještě možnost se do FabLabu podívat a realizovat další naše nápady.

Mgr. Petr DrahošAdresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934