OSLAVY VÝROČÍ ZALOŽENÍ GYMNÁZIA
Vážení rodiče, žáci, absolventi a přátelé Gymnázia Boskovice, vzhledem k mimořádným opatřením spojených se šířením nemoci covid 19 jsme se rozhodli přesunout den otevřených dveří u příležitosti 120. výročí vzniku naší školy z 24. 10. 2020 na 29. 5. 2021. Děkujeme za pochopení.


Archivy

Oxford 2014

Expedice Oxford, kterou jsme připravovali celý školní rok, je za námi. A můžeme říci, že úspěšně.

V první řadě jsme toho spoustu viděli: univerzitní město Oxford, včetně světoznámé Christchurch College, kde, mimochodem, našli inspiraci tvůrci filmů o Harry Potterovi; historické město Bath, kde kdysi Římané vybudovali rozsáhlé lázně; tajemný Stonehenge, kde krákání havranů dokreslovalo mystickou atmosféru; moc se nám líbil výlet do Stratfordu nad Avonou, rodiště Williama Shakespeara, nebo nebo královský hrad Windsor, či malebný kraj Cotswolds s půvabnou typicky anglickou vesničkou.

A samozřejmě Londýn, který jsme prošli (a projeli – metrem, vlakem, lodí a lanovkou) opravdu důkladně, jeden den na cestě do Oxfordu a jeden den na cestě domů. Viděli jsme snad všechny nejvýzna,mnější londýnské pamětihodnosti: hrad Tower, známý most Tower Bridge, Buckingham Palace, Trafalgar Square s Národní galerií, Piccadilly Circus, Parlament a Big Ben, katedrálu Sv.Pavla, vystoupili jsme na Monument – památník velkého požáru Londýna v roce 1666, vychutnali si rozled po Londýně z obřího London Eye, nebo pocit, jaký má člověk, když stojí každou nohou na jiné polokouli, rozkročen nad nultým poledníkem.

To všechno nám připravila a doplnila podrobným a zajímavým výkladem naše skvělá průvodkyně Bára. Ale nesmíme zapomenout na to, že jedním z hlavních cílů bylo procvičit si angličtinu a něco se naučit. To, kromě konverzace v hostitelských rodinách, při nákupech apod., zajiš’tovala škola Rose Hill Community Centre.

Naši studenti byli rozděleni do 5 skupin podle pokročilosti, a se svými anglickými učiteli hráli hry, povídali si, dělali různá zábavná cvičení, malovali, hráli divadlo, a různými dalšími způsoby se zdokonalovali v angličtině.

Všichni si pak hrdě odnesli certifikát o úspěšném absolvování.

K chvále našich studentů je třeba říct, že chodili všude včas, nikdo se neztratil, a všech 58 jsme dovezli bez úrazu a v pořádku domů.

Takže můžeme slovy známé písničky uzavřít: Sláva, nazdar výletu! Trošku jsme sice zmokli, ale stálo to za to.

Marie Minxová

Fotogalerii můžete shlédnout zde.

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934