Archivy

Olympiáda ze španělštiny

Ve čtvrtek 25. 1. 2018 se na gymnáziu konalo školní kolo Olympiády ze španělštiny. Poprvé v historii byly 3 soutěžní kategorie a v nich nejvíce studentů za posledních 15 let. V první kategorii A1 vyhráli 1. místo bez postupu do krajského kola dva studenti kvarty: Antonín Frajt a Šárka Dvořáčková. V druhé kategorii SŠ I (do tří let studia) zvítězili také dva studenti: David Baláč (3.C) a Václav Centner (3.C). Oba postupují do krajského kola v Brně.

Poslední kategorii SŠ II (nad tři roky studia) vyhrála Marie Kryštofová (4.C) a bude naši školu reprezentovat v krajském kole spolu s Ivou Šamšulovou (4.C), která skončila na 2. místě.

Porota ve složení Mgr. Eliška Kudláčková a Mgr. Iveta Stloukalová hodnotila celkem 13 studentů. Všichni si odnesli pěkné ceny od sponzorských firem. Gymnázium pak věnuje, stejně jako loni, cenu nejatraktivnější: hodinu s rodilým mluvčím v jazykové škole Hispánica v Brně. Na zážitkovou a záviděníhodnou lekci s ohnivým Španělem či Španělkou pojedou skoro všichni soutěžící. Hispánská kultura proniká do České republiky stále více a zájem o španělštinu tak roste. Jak je vidět, tak i na našem gymnáziu.

Děkujeme všem soutěžícím a finalistům přejeme hodně štěstí v krajském kole!

Za komisi cizích jazyků Mgr. Iveta Stloukalová

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934