OSLAVY VÝROČÍ ZALOŽENÍ GYMNÁZIA

V letošním roce oslavíme 120. výročí existence školy. K tomuto významnému výročí plánujeme řadu zajímavých akcí.


Zájezd Anglie 2020
Doplatek (zbývající část celkové ceny) ve výši 5900 Kč posílejte do 20.3.2020 na účet 153403839/0300. Do poznámky uveďte jméno a příjmení žáka, třída. Jinak nebude možno platbu identifikovat.


Mimoškolní aktivity pro školní rok 2019 – 2020


Archivy

NOTA na Gymnasia cantant 2019

Na našem gymnáziu působí již od roku 1987 pěvecký sbor NOTA. Už od osmdesátých let se sbor prezentoval na různých přehlídkách a soutěžích. I když se v průběhu let mnohé změnilo, účel a cíl sboru je stále stejný – dělat radost sami sobě zpěvem, ale také se umět řádně prezentovat. Letos v březnu a v dubnu se pro NOTU konaly velké události. Během těchto dvou měsíců se sbor vydal na regionální, a o měsíc později na celostátní kolo soutěže Gymnasia cantant, samozřejmě jak jinak než pod taktovkou pana profesora Martina Neruda. Vybrat repertoár pro nás nebyl velký problém. Nebyla nám sdělena žádná omezení, takže jsme oprášili starší ověřené skladby a k tomu dostali jednu píseň povinnou pro celou naši kategorii. Člověk by však nevěřil, kolik práce se skrývá za patnáctiminutovým vystoupením. Nestačí si pouze zapamatovat pár slov a not, je za tím mnohem víc a všechno se stejně stihnout nedá.
Celé soutěži předcházelo několik mimořádných zkoušek a dovolím si říct, že za poměrně krátkou dobu sbor udělal obdivuhodný kus práce, ale teď už k samotné soutěži. Zázemí soutěže se nacházelo v prostorách Gymnázia Vídeňská v Brně, které soutěž už 25 let pořádá. Regionální kolo se konalo v březnu a trvalo pouze jeden den, to celostátní však trvalo dny tři. Na brněnském gymnáziu jsme strávili dvě noci a k pohodlí nám musela stačit pouze karimatka a spacák. Přece jen je občas potřeba zažít nějaké to dobrodružství.

Na celorepublikovém kole jsme měli celkem tři výstupy. Zahajovací koncert se konal ve čtvrtek v kulturním domě Semilaso, kde jsme zpívali pouze dvě skladby, takže jsme se psychicky připravili na další hlavní soutěžní den. V pátek už jsme společně zapracovali na posledních detailech v jednotlivých písních a v 15:15 jsme přišli na řadu. Dovolím si říct, že jsme zazpívali, jak nejlépe nám to šlo, což se odrazilo i na konečném hodnocení poroty. I když v sobotu už půlka sboru odjela za svými povinnostmi, ti nejodvážnější zůstali na poslední koncert v Sono centru Brno. Tam se NOTA ukázala naposled na podiu a dozvěděla se konečné umístění. Umístili jsme se ve stříbrném pásmu, což je pro nás velký úspěch.

Víme, že naše práce se vyplatila. I když můžeme slavit, stále je a bude co zlepšovat, já však věřím, že budeme schopni dostat náš výkon ještě na vyšší úroveň a obhájit úspěch i v příštích letech. Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci, která byla skvělá.

Simona Různarová, 3.B

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934