Bližší informace,
přihláška.


Gymnázium Boskovice má podepsanou smlouvu o poskytnutí služeb – zprostředkování zájezdu od CK Barbora Dokoupilová a dále smlouvu o zpracování dat studentů pro účely organizace zájezdu. Prosíme o vyplnění přiloženého formuláře s podpisem rodičů. Termín odevzdání formuláře: do 4. října 2019


1. informační schůzka
pro účastníky zájezdu do Anglie
se koná v pondělí 30. 9. v 9:40 v aule.
Prosíme, přijďte všichni a včas!


Mimoškolní aktivity pro školní rok 2019 – 2020


Archivy

Naděje na život

Každý z nás někdy přemýšlel nad otázkou, jak mohl pomoci lidem v nouzi. Tuto otázku můžeme zkusit vyřešit mnoha způsoby a jedním z nich je darování krve. Třída 3. B proto vymyslela speciální akci a zorganizovala u nás na gymnáziu hromadné darování krve. V úterý 19. února 2019 se v boskovické nemocnici sešla skupina studentů starších osmnácti let a pod vedením pana profesora Sedláčka se odvážlivci vydali zažít opravdu nevšední zážitek.

Ihned po příchodu do čekárny je provedena registrace prvodárců, která se skládá z mnoha kroků. Po vyplnění dotazníku a lékařské prohlídce máte jako dobrovolný dárce nárok na občerstvení, a to před odebráním krve i po něm. Po absolvování všech formalit, během kterých můžete být jako potenciální dárce vyloučen, jdete na věc.

V místnosti, kde se odebírá krev, Vás sestřička usadí do křesla a vybere ruku s nejvíce viditelnou žílou. Všechny přítomné sestřičky a paní doktorky byly na všechny studenti během celého procesu velice milé – zejména na žáky, kteří měli z darování opravdu nahnáno. Mužům i ženám se odebírá stejné množství krve, a to rovných 490 ml. Celý odběr zabral přibližně patnáct minut.

Tuto zkušenost bych rozhodně doporučila každému člověku, který se nebojí krve či injekčních stříkaček a chce pomoct. Sice se budete chvilku cítit oslabeně a unaveně, ale za ten pocit, že jste někomu tímto darováním opravdu pomohli, to rozhodně stojí. A když je Vám poté vydána legitimace dobrovolného dárce, tak sami víte, že jste svoji krev nebyli darovat naposled a jednou půjdete znovu.

Ema Reiblová, oktáva

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934