Na stránky do sekce TEV, sportovní kurzy byly přidány informace k STK třetích ročníků.Kronika divadla poezie Kaňka na Gymnáziu v Boskovicích je k zakoupení v kanceláři gymnázia. Kronika stojí 250 Kč při osobním odběru, při zaslání poštou 350 Kč. Peníze se platí předem v hotovosti do pokladny GYBA v kanceláři školy nebo na účet Gyba 156647003/0300. Při platbě na účet je třeba zaslat na e-mail info@gymbos.cz jméno, datum platby a přesnou adresou dodání, tel. číslo. Kniha už je k dispozici.


Archiv

Metody rozvíjení sociálních dovedností u nadaných žáků – workshop pro učitele

Dne 14. 10. 2014 proběhl na našem gymnáziu Workshop s názvem Metody rozvíjení sociálních dovedností u nadaných žáků. Zúčastnili se nejen učitelé z naší školy, ale také někteří učitelé základních škol.

Workshop se zabýval tím, jak se vyznačuje nadaný žák, jak s ním můžeme pracovat a jakým způsobem je vhodné rozvíjet jeho sociální dovednosti. Lektorka zdůraznila heterogenitu nadaných žáků, učitelům pomohla ukázat, co je na takovém žákovi může těšit nebo v čem naopak mohou být problémy. Důležitá byla diskuze o tom, jak na žáka vykazujícího určité chování správně reagovat. Část přednášky byla věnována informacím o Aspergerově syndromu, jeho projevům a také tomu, jaké strategie v chování by měl učitel v interakci s tímto žákem uplatňovat. Nedílnou součástí workshopu byly praktické ukázky různých metod práce se žáky. Tyto metody i celá prezentace byly učitelům poskytnuty, takže jich mohou kdykoliv využít.

Lenka Ošlejšková

Přednáška byla hrazena z projektu OP VK „T.A.L.E.N.T. – Tvůrčí aktivity lehkého experimentování nadaných teenagerů“ (číslo projektu CZ.1.07/1.2.17/02.0005).
logoefs

T.A.L.E.N.T. – Tvůrčí aktivity lehkého experimentování nadaných teenagerů

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934