Na stránky do sekce TEV, sportovní kurzy byly přidány informace k STK třetích ročníků.

Kronika divadla poezie Kaňka na Gymnáziu v Boskovicích je k zakoupení v kanceláři gymnázia. Kronika stojí 250 Kč při osobním odběru, při zaslání poštou 350 Kč. Peníze se platí předem v hotovosti do pokladny GYBA v kanceláři školy nebo na účet Gyba 156647003/0300. Při platbě na účet je třeba zaslat na e-mail info@gymbos.cz jméno, datum platby a přesnou adresou dodání, tel. číslo. Kniha už je k dispozici.

Archiv

Maraton

V pondělí 16. dubna se studenti našeho gymnázia (Vojtěch Cichra, Vít Bednář, Karel Vinický, Andrea Husovská, Magdaléna Koupá, Michaela Ryzí, Andrea Borková, Jakub Halamásek, Tadeáš Dvořák, Vojtěch Přibyl, Jakub Štusák) zúčastnili semifinálového kola Juniorského maratonu v Brně. Díky včasnému přihlášení a „divoké kartě“ si získali postup do finálového kola – tzn. účast na Prague Internatinal Marathon, který proběhl v neděli 6. května.
Závod v Brně byl jednodenní a konal se v lužáneckém parku. Zúčastnilo se ho 15 týmů z Jihomoravského kraje a náš tým obsadil pěkné 10 místo.

Do Prahy jsme vyrazili již o den dříve, abychom se včas zaregistrovali. Byli jsme ubytování v AO Hotelu Metro Střížkov, kde jsme ráno vydatně posnídali, a pak už jsme se přesouvali ke startu. Maraton startoval v 9:00 hodin a trasa vedla jak centrem Prahy, tak také okolím podél řeky. Proběhlo několik změn v obsazení týmu. Někteří vycestovali na školní zájezd do Anglie, jiní si nenechali ujít nejrůznější akce. K tomu se jeden z chlapců den před závodem zranil, takže jsme využili síly náhradníka. Proto s námi do Prahy jeli Dušan Čejka, Tomáš Kánský, Pavel Bedáň, Ondřej Mucha, Vojtěch Mucha, Marek Konečný. Přestože jsme se neumístili na stupních vítězů, Pražský maraton pro nás byl velkým zážitkem a zkušeností.

Během těchto akcí jsme si užili skvělou atmosféru a jistě pro nás všechny byly velkou motivací k tomu, abychom se běhu dále věnovali.