Na stránky do sekce TEV, sportovní kurzy byly přidány informace k LVK sekunda.


Informace k přijímacímu řízení pro školní rok 2018/2019 naleznete na záložce PŘIJÍMAČKY.


Zájezd do Anglie – květen 2018
program, přihláška, splátkový kalendář.Kronika divadla poezie Kaňka na Gymnáziu v Boskovicích je k zakoupení v kanceláři gymnázia. Kronika stojí 250 Kč při osobním odběru, při zaslání poštou 350 Kč. Peníze se platí předem v hotovosti do pokladny GYBA v kanceláři školy nebo na účet Gyba 156647003/0300. Při platbě na účet je třeba zaslat na e-mail info@gymbos.cz jméno, datum platby a přesnou adresou dodání, tel. číslo. Kniha už je k dispozici.


Archiv

Literární putování do Kunštátu

V úterním odpoledni 16. 9. 2014 se v rámci projektu T.A.L.E.N.T. uskutečnila další exkurze Semináře tvůrčího psaní a kritického myšlení.

Do krajiny vstupujeme smyslovou zahradou a rozhlednou na Rudce, tam vzniká náš první text. S Františkem Halasem máme stejný směr, on poprvé přicházel do Kunštátu blízkou nýrovskou cestou od Zboňku, připomínáme ten příběh i Halasovo Já se tam vrátím. Cesta je příležitost pro vyprávění. Krajinou procházíme s ‚očima otevřenýma‘, aby mohly vzniknout i naše texty. Další zastavení je v Kunštátu na lipeckém hřbitově. Vzdáme hold památce Františka Halase a jeho ženy, připomeneme Ludvíka Kunderu i Jana Maria Tomeše. Pod smuteční vrbou píšeme další text na téma ‚slova a ticho‘, průvodcem jsou nám Halasovy verše. Na kunštátském rynku u kašny plné světla připojujeme vyprávění o dalších literárních osobnostech. Hledáme stopy domu Klementa Bochořáka, vyhlížíme, zda nezahlédneme za rohem Víta Ondráčka. Pak jdeme tiše kolem skleněné plastiky v okně Kunderova domu. U Březinů nahlížíme do zahrady – ty stromy by si mohly ještě pamatovat, jak rád tu Halas sedával. Cesta vede k poslednímu textu. S tužkou v ruce stojíme před krásným starým domem básníka, reflexe vede k vlastní básni, verše Jana Maria Tomeše rezonují za chvíli. V minutovém scénáři našeho putování zbývá ještě chvíle – na kamenné kostelní zídce je čas na sdílení textů s přáteli. Do listování Kunštátskými akordy v busu zní hromové tympány a dešťové staccato. Kunštát se s námi loučí velkolepě krásnou bouřkou. Vrátíme se rádi, cesty jsou naznačeny.

Michaela Jančíková

logoefs

T.A.L.E.N.T. – Tvůrčí aktivity lehkého experimentování nadaných teenagerů

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934