Na stránky do sekce TEV, sportovní kurzy byly přidány informace k STK třetích ročníků.Kronika divadla poezie Kaňka na Gymnáziu v Boskovicích je k zakoupení v kanceláři gymnázia. Kronika stojí 250 Kč při osobním odběru, při zaslání poštou 350 Kč. Peníze se platí předem v hotovosti do pokladny GYBA v kanceláři školy nebo na účet Gyba 156647003/0300. Při platbě na účet je třeba zaslat na e-mail info@gymbos.cz jméno, datum platby a přesnou adresou dodání, tel. číslo. Kniha už je k dispozici.


Archiv

Literárně-historická exkurze Olomouc

V úterý dne 10. října 2017 se třídy septima, 3. B a 3. C zúčastnily literárně-historické exkurze do města Olomouc.
Prošli jsme si historické jádro Olomouce a na náměstí se pokochali orlojem, morovým sloupem a kašnami – zajímavá byla kašna Arionova, která byla dokončena až roku 2002; naše sympatie si mimo jiné získala i díky soše želvy, která stojí vedle ní.

Zavítaly jsme do tří kostelů a dostalo se nám cti prohlédnout si největší varhany ve střední Evropě.

Navštívili jsme Muzeum moderního umění, kde jsme si mohli prohlédnout nejrůznější obrazy, které malíři stvořili pod vlivem abstrakce, surrealismu, kubismu…

Posledním našim cílem byl Arcibiskupský palác, který nám ukázal sympatický slovenský průvodce. Údajně je olomoucké arcibiskupství jako jediné v České republice přístupné návštěvníkům – do té doby nám ani nedošlo, jaké vzácnosti se nám dostává.

Po opuštění této impozantní stavby jsme se vydali směrem k autobusu, cesta zpátky proběhla bez komplikací. Celý den byl skutečně náročný, přesto jsme si ho moc užili a jsme vděční panu profesoru Prosovi a ostatním vyučujícím, že nás do Olomouce vzali.

Tereza Halatová, 3. B

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934