Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám – jaro 2020

Bylo zahájeno přihlašování do přípravných kurzů k přijímacím zkouškám v roce 2020. Přihlašování bude probíhat do naplnění kapacity kurzů. Pro čtyřleté studium je to 88 žáků (ke dni 11. 11. je volných 5 míst) a pro osmileté 64 žáků (ke dni 11. 11. je volných 22 míst).Bližší informace,
přihláška.


Zájezd Anglie 2020
Placení záloh otevřeno od listopadu. Platby ve výši 6000 Kč posílejte na účet 153403839/0300. Do poznámky uveďte jméno a příjmení žáka, třída. Jinak nebude možno platbu identifikovat.


Mimoškolní aktivity pro školní rok 2019 – 2020


Archivy

La douce France – sladká Francie

Tak, a je to tady. Stojím na letišti ve Vídni a dívám se na tabuli s odlety. Slůvko „Marseille“ najdu za chviličku. Už se nemůžu dočkat. O kousek dál je však velkými písmeny napsáno „DELAYED“. Když ale jedete do Francie, a ještě k tomu do Provence, je třeba vše řešit „tranquillement“.

Do Provence, bájné krajiny plné levandule, jsem přilétla v noci. Společně s mnoha Francouzi, mezi nimiž byl i pán, který vypadal skoro jako Napoleon. (Asi se vracel z vítězné bitvy u Austerlitz.) Z Napoleona se bohužel nakonec vyklubal obyčejný Marseillan, shodou náhod kamarád Toma, syna majitelů penzionu.
Chaloux je bývalý statek přestavěný na krásné venkovské ubytování, které se nachází v departementu Vaucluse. Moje práce spočívala v úklidu asi 9 pokojů a pomoci v kuchyni. Hosty penzionu byli většinou „randonneurs“ (trekaři) nebo „stagiares“ (účastníci různých kurzů). Nebylo jich však tento měsíc mnoho, a díky tomu jsem mohla také cestovat.
Takže až budete v Provence, určitě navštivte Avignon, město papežů, a zajděte do malých vesniček na trhy. Mně se nejvíc líbily ty v Banonu. Shodly jsme se na tom i s Bouki (grande manager de Chaloux). Mají tam totiž daleko hezčí šaty než v Aptu a hooodně sýrů. Hlavně ale nevynechejte Marseille, která je, například v zájezdech od CK, dost podceňovaná a opomíjená. Nenajdete tam tolik památek jako v Avignonu, ale atmosféra tohoto města je neskutečná. Stejně jako celá „La Provence lavande“ a „La douce France“.
Pokud tedy budete mít možnost jet za Bouki, Gillem, Oblakou a Tomem, jeďte. Je to úžasný zážitek.

Barbora Baková, 3. B

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934