OSLAVY VÝROČÍ ZALOŽENÍ GYMNÁZIA

V letošním roce oslavíme 120. výročí existence školy. K tomuto významnému výročí plánujeme řadu zajímavých akcí.


Mimoškolní aktivity pro školní rok 2019 – 2020


Archivy

La douce France – sladká Francie

Tak, a je to tady. Stojím na letišti ve Vídni a dívám se na tabuli s odlety. Slůvko „Marseille“ najdu za chviličku. Už se nemůžu dočkat. O kousek dál je však velkými písmeny napsáno „DELAYED“. Když ale jedete do Francie, a ještě k tomu do Provence, je třeba vše řešit „tranquillement“.

Do Provence, bájné krajiny plné levandule, jsem přilétla v noci. Společně s mnoha Francouzi, mezi nimiž byl i pán, který vypadal skoro jako Napoleon. (Asi se vracel z vítězné bitvy u Austerlitz.) Z Napoleona se bohužel nakonec vyklubal obyčejný Marseillan, shodou náhod kamarád Toma, syna majitelů penzionu.
Chaloux je bývalý statek přestavěný na krásné venkovské ubytování, které se nachází v departementu Vaucluse. Moje práce spočívala v úklidu asi 9 pokojů a pomoci v kuchyni. Hosty penzionu byli většinou „randonneurs“ (trekaři) nebo „stagiares“ (účastníci různých kurzů). Nebylo jich však tento měsíc mnoho, a díky tomu jsem mohla také cestovat.
Takže až budete v Provence, určitě navštivte Avignon, město papežů, a zajděte do malých vesniček na trhy. Mně se nejvíc líbily ty v Banonu. Shodly jsme se na tom i s Bouki (grande manager de Chaloux). Mají tam totiž daleko hezčí šaty než v Aptu a hooodně sýrů. Hlavně ale nevynechejte Marseille, která je, například v zájezdech od CK, dost podceňovaná a opomíjená. Nenajdete tam tolik památek jako v Avignonu, ale atmosféra tohoto města je neskutečná. Stejně jako celá „La Provence lavande“ a „La douce France“.
Pokud tedy budete mít možnost jet za Bouki, Gillem, Oblakou a Tomem, jeďte. Je to úžasný zážitek.

Barbora Baková, 3. B

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934