Archiv

Krokus 2017/2018: Společný projekt dějepisu a biologie

Co je projekt Krokus? Účast v tomto projektu představuje způsob, jak mladým lidem názorně přiblížit problematiku holocaustu a prohloubit jejich povědomí o nebezpečí nesnášenlivosti. Projekt je iniciován irskou organizací Holocaust Education Trust Ireland a připomíná jeden a půl miliónu židovských dětí, které zahynuly během holocaustu, jakož i tisíce dalších dětí, které se staly obětí nacistických zvěrstev. Žluté květy krokusů připomínají Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni nosit během nacistické nadvlády.

My jsme své krokusy vysadili v listopadu do květináčů, které jsme umístili na schodiště před vstupem do přízemí školy. S jejich sázením nám pomohly paní profesorky Makovcová a Barešová. Každý den pozorujeme, o jaký kousek zase cibulky povyrostly, a napjatě čekáme, zda nám vykvetou 27. 1., kdy si na památku osvobození koncentračního tábora Osvětim – Březinka připomínáme Den obětí holocaustu.

Držte tedy našim cibulkám palce, neboť sázením krokusů uctíváme dětské oběti nacistické totality, díky tomu na ně nezapomínáme a jejich příběhy tak předáváme budoucím generacím.

Mgr. Věra Venerová

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934