Archivy

Jestli to nebude láska – francouzský deník 1.část

Tak jako mnoho studentů přede mnou, i já jsem měla díky studiu francouzštiny, kontaktům paní profesorky Juřekové i vstřícnosti paní ředitelky možnost už podruhé odjet na měsíc do Francie.

Měla jsem příležitost poznávat jeden z jejích nejkrásnějších regionů – podalpskou Provence, a to během měsíce dubna, tedy tehdy, kdy se příroda probouzí a začínají kvést mandloně nebo louky poseté narcisy.

Během tohoto pobytu ve mně utkvělo mnoho krásných vzpomínek, třeba na setkání s Lenkou Civade na besedě při příležitosti vydání její nové francouzské knížky Une verrière sous le ciel. Rodným jménem Lenka Horňáková pochází z Prostějova. V Provence žije již 20 let, píše knížky, které částečně provazují francouzskou a českou kulturu, a také maluje hezké obrazy.

Tento pobyt mi nepochybně přinesl rozšíření jazykových schopností, nespočet poznatků ze života francouzské rodiny a také jsem potkala spoustu zajímavých lidí.

Tímto úvodem bych chtěla také předat slovo Terce Rosenbergové, která se po svém návratu podělí se svými zážitky během měsíce května.

Eliška Řehořková, septima

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934