Na stránky do sekce TEV, sportovní kurzy byly přidány informace k STK třetích ročníků.Kronika divadla poezie Kaňka na Gymnáziu v Boskovicích je k zakoupení v kanceláři gymnázia. Kronika stojí 250 Kč při osobním odběru, při zaslání poštou 350 Kč. Peníze se platí předem v hotovosti do pokladny GYBA v kanceláři školy nebo na účet Gyba 156647003/0300. Při platbě na účet je třeba zaslat na e-mail info@gymbos.cz jméno, datum platby a přesnou adresou dodání, tel. číslo. Kniha už je k dispozici.


Archiv

Gerardo a španělština, jak má být

Gerardo, Venezuelan s italskými kořeny, který před dvěma lety studoval rok na našem gymnáziu, se v říjnu zcela znenadání znovu objevil ve škole. Ochotně přijal pozvání do španělštiny za našimi studenty. Dva dny strávil v hodinách několika tříd. Sotva vstoupil do dveří, vešla s ním nefalšovaná „sabor latino…“
Sympatický Gerardo Vincenzo Sánchez Boccardi okořenil výuku rodnou španělštinou, povídal o svých plánech v České republice, cestách po světě, nelehké situaci ve Venezuele. Přidal slovíčka, na která učebnice raději zapomínají. Zahrál si na klavír v českém tónu, přečetl studentům slova hitu Despacito (pozn: hit, který se dostal do Evropy z Portorika) a na přání ukázal domácí video a moderní tanec reggaetón.
Předvedl výslovnost slov v různých částech Ameriky a společně jsme si vysvětlili další rozdíly mezi evropskou a americkou španělštinou. Gerardo slíbil, že za studenty přijde zase o Vánocích.

Za cizojazyčnou komisi Mgr. Iveta Stloukalová

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934