Archiv

Exkurze do Litomyšle a Poličky

Jak lépe zahájit školní rok, než výletem za českou historií ve společnosti učitelů a žáků našeho gymnázia? Dne 14. 9. 2017 jsme se proto my, žáci sexty, 2. B a 2. C, zúčastnili akce přesně v tomto duchu – tedy exkurze do Litomyšle a Poličky.
Naší první zastávkou byl právě zámek v Litomyšli s krásnou venkovní i vnitřní výzdobou. Rovněž jsme navštívili rodný byt známého hudebního skladatele Bedřicha Smetany, kde jsme byli obeznámeni s jeho životem a dílem.

Po chvíli volna na litomyšlském náměstí jsme město opustili a podívali se také do Poličky, přesněji do zdejšího Centra Bohuslava Martinů. Jméno nese po zdejším rodáku – významné osobnosti světové hudby. Dozvěděli jsme se zde mnoho zajímavého nejen o něm samotném, ale také o době, v níž žil. Mimo jiné jsme mohli zasednout do lavic třídy, v níž se malý Bohuslav Martinů učil.

Závěrem mohu upřímně říct, že přes drobné dopravní komplikace se vše, včetně počasí, skvěle vydařilo. Všichni jsme se s novými informacemi a zážitky vrátili v pořádku domů. A teď už se můžeme jen těšit, kam se se svými spolužáky a učiteli podíváme příště.

Ludmila Ševčíková, 2. C

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934