Archivy

Exkurze do Hodonína a na Slovensko

Hodonínské muzeum Tomáše G. Masaryka, Štefánikova mohyla, bazilika Panny Marie Sedmibolestné v Šaštíně. To všechno jsme stihli navštívit 5. října na dějepisné exkurzi. Mezi účastníky byli především žáci druhých ročníků. Od školy jsme vyjížděli brzy ráno ve velmi ospalém duchu, ale při krátké zastávce jsme se všichni pomalu probrali a do Hodonína jsme už přijížděli skoro probuzení.

Procházeli jsme středem města a doprovázely nás podrobné výklady pana profesora Prose. V muzeu se nás ujala milá průvodkyně a poutavě nás provedla životem Tomáše Garriguea Masaryka. Některé informace byly velmi zajímavé a myslím, že jsme se dozvěděli hromadu nových věcí.

Po rozchodu v Hodoníně jsme zamířili dál, tentokrát přes hranice, což se stalo samo o sobě velkým zážitkem.

Brzy jsme už kráčeli k mohyle Milana Rastislava Štefánika, kde jsme se dozvěděli něco o osobě a o životě jednoho ze zakladatelů republiky. Mohyla byla opravdu monumentální a všichni obdivovali majestátnost stavby i rozhled do okolí.

Poslední část naší výpravy byl Šaštín-Stráže, kde jsme se zastavili v jedné z významných slovenských bazilik – v bazilice Panny Marie Sedmibolestné.

Exkurze byla velmi zdařilá, domů jsme se vraceli o něco chytřejší a s dobrou náladou. Všichni jsme si to užili a těšíme se, až se někam zase takto podíváme.

Andrea Šrámková, sexta

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934