Úřední hodiny o prázdninách


Na stránky do sekce TEV, sportovní kurzy byly přidány informace k STK třetích ročníků.Kronika divadla poezie Kaňka na Gymnáziu v Boskovicích je k zakoupení v kanceláři gymnázia. Kronika stojí 250 Kč při osobním odběru, při zaslání poštou 350 Kč. Peníze se platí předem v hotovosti do pokladny GYBA v kanceláři školy nebo na účet Gyba 156647003/0300. Při platbě na účet je třeba zaslat na e-mail info@gymbos.cz jméno, datum platby a přesnou adresou dodání, tel. číslo. Kniha už je k dispozici.


Archiv

Exkurze do firem v okolí

Poté, co se studenti fyzikálních praktik vrátili po maturitním volnu zpět do školy, je čekalo milé překvapení. Protože celý rok vzorně pracovali, všechna měření měli naměřená a protokoly vypracované, uspořádali pro ně jejich profesoři exkurze do firem v okolí.

Proto se všichni, pro jednou i se studenty chemických praktik, vypravili 30. května do boskovické Minervy. Minerva se specializuje na výrobu šicích strojů. V současné době patří ke skupině Dürkopp-Adler, ale i přesto se firma snaží zachovat si svou českou tvář a do svých výrobků používá výhradně komponenty českého původu. Studentům byla představena historie firmy, její jednotlivé výrobky a jejich výrobní proces od prvního šroubku až po finální produkt.

O týden později, 6. června, jeli studenti se svými profesory na exkurzi do Černé Hory do firmy VF, kde se představení firmy studentům ujal její zakladatel František Virdzek. Společnost VF se zaměřuje na radiační kontrolu a ochranu. Disponuje obrovským technickým zázemím, jehož součástí je mimo jiné i centrum pro výzkum a vývoj nových technologií, výrobní centrum, metrologická laboratoř ionizujícího záření nebo horká komora, a toto zázemí se neustále zvětšuje. To všechno, včetně konkrétních zakázek a výrobků, bylo studentům představeno.

Poslední exkurze naplánovaná na letošní rok byla 13. června do firmy Bosko. Jedná se o malou rodinnou firmu, ovšem s velkým významem. Zařizuje důležitou část výroby kovových odlitků, dále se zaměřuje na obrábění dřeva, plastů nebo polystyrenu. Mimo to vyrábí náhradní díly pro keramický průmysl a cihlářství. Žáci tedy mohli kromě obráběcích strojů vidět i dřevařskou dílnu či projektovou kancelář, jejíž zaměstnanci vymýšlejí budoucí postup pro výrobu daného výrobku.

Děkujeme všem firmám za možnost navštívit jejich pracoviště, za ochotné provedení celým areálem a za vyčerpávající odpovědi na naše otázky.

Speciální poděkování patří profesorům Sedláčkovi a Mikulášovi za zorganizování všech exkurzí, ale i za to, jak se celý rok svým studentům věnovali.

Aneta Němcová, 3.C

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934