Chytrý skleník

Chytrý skleník ve školním roce roce 2022-2023

I v letošním roce pokračuje projekt Chytrý skleník. Sklízíme naši úrodu a sejeme nové plodiny, které do zimy sklidíme. Jsme moc rádi, že se nám daří. Rádi bychom tímto poděkovali všem sponzorům, kteří nám v loňském školním roce velmi pomohli, jmenovitě:

  • LANIK s.r.o.,
  • Arboretum šmelcovna,
  • AGROSPOL Knínice,
  • Český zahrádkářský svaz Boskovice,
  • VOŠ a SŠ Boskovice.

Doufáme, že naše spolupráce bude nadále pokračovat. Děkujeme také školskému zařízení pro environmentální vzdělávaní Lipka, že díky nim mohl celý projekt vzniknout. Během letních měsíců o našem skleníku vyšlo několik článků. Děkujeme všem redaktorům za jejich ochotu a čas.

Přečíst si můžete zde:

Dále bychom chtěli poděkovat Otu Matalovi, který natočil o skleníku video pro Boskovickou TV. Zhlédnout je možno na tomto odkaze:

Také děkujeme za reportáž České televizi a České rozhlasu Dvojka.

Realizační tým Chytrého skleníku, 2.B.

Projekt Chytrý skleník
Od září minulého roku pracujeme na projektu Chytrý skleník. Jak už název napovídá, snažíme se zmodernizovat a usnadnit zahradničení za pomoci IT technologií. Když může být chytrá domácnost, proč by nemohl být chytrý skleník?
Sestavili jsme tým, ve kterém se pravidelně scházíme, domlouváme se a rozdělujeme práci. Náš první krok, bylo sepsaní projektové žádosti. Opravdu to nebylo jednoduché, ale o to větší radost jsme měli ze schválení. Mohli jsme tedy přejít k dalšímu kroku, realizaci. Po důkladném prozkoumání trhu jsme objednali skleník. S tím však přišla otázka: „A co do něj zasadíme?“. Velkou pomocí nám byla DiS. Lucie Němečková, které tímto děkujeme.
Také děkujeme našim sponzorům Arboretum Šmelcovna a Zahradnictví Lebiš s.r.o. za poskytnutí semínek a substrátu, dále firmě LÁNÍK s.r.o. a AGROSPOL, Knínice u Boskovic.
4.3. 2022 se uskutečnil projektový den, kdy jsme zaseli semínka do našich sesbíraných kelímků a začali se stavbou skleníku. Náš projekt získal viditelnou tvář.
Stále je před námi mnoho práce a rozhodování, na které se ale velmi těšíme.
 
Členové realizačního týmu, 1.B