Na stránky do sekce TEV, sportovní kurzy byly přidány informace k STK třetích ročníků.Kronika divadla poezie Kaňka na Gymnáziu v Boskovicích je k zakoupení v kanceláři gymnázia. Kronika stojí 250 Kč při osobním odběru, při zaslání poštou 350 Kč. Peníze se platí předem v hotovosti do pokladny GYBA v kanceláři školy nebo na účet Gyba 156647003/0300. Při platbě na účet je třeba zaslat na e-mail info@gymbos.cz jméno, datum platby a přesnou adresou dodání, tel. číslo. Kniha už je k dispozici.


Archiv

Beseda o Peru

Španělštináři ve 3. ročníku našeho gymnázia mají letos svoji španělštinu opravdu pestrou.

Nejenom že s nimi ve třídě studuje kamarád z Venezuely, osmnáctiletý Gerardo hovořící inspirativní americkou španělštinou, který si naši školu vybral pro svoje pomaturitní studium v Evropě a o kterém se určitě dočtete v dalším příspěvku, ale také zažili začátkem školního roku příjemnou besedu o Peru.

325Nebýt paní profesorky Minxové a jejího dlouholetého přátelství s texaskou rodinou, nepřijela by na návštěvu k nám do školy Mrs. Betty J. Awbrey, bývalá učitelka španělštiny v Americe. Paní Awbrey je adoptivní maminkou peruánské holčičky žijící ve slumu na předměstí Limy. Vzhledem ke kontaktům s patronem charitativní nadace mohla paní Awbrey holčičku navštívit a blíže poznat její nelehký život, což se ale běžně adoptivním rodinám neumožňuje.

Díky poutavému povídáni o této návštěvě, které se chvílemi měnilo v česko – anglicko – španělskou konverzaci, si studenti odnesli jiný pohled na Peru, než jaký znají z nablýskaných fotografií turistických destinací Latinské Ameriky.

Děkujeme.

Iveta Stloukalová

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934