Archiv

Barcelona 2017

2. – 6. října se skupina 26 studentů vyššího gymnázia vydala do Barcelony, hlavního města Katalánska. Byl to historicky první zájezd naší školy do Španělska. Letěli jsme s cestovní kanceláří ČEBUS, byl to zájezd poznávací a průvodce nám dělal sám pan ředitel Polák. Ubytování jsme měli zajištěno na studentských kolejích přímo v Barceloně.

Jako praví turisti jsme navštívili snad všechny vyhlášené památky města – katedrálu La Sagrada Familia, Parc Güell, domy slavného architekta Gaudího, přístav, obrovské akvárium, Las Ramblas, tržnici La Boquería, stadion FC Barcelona, pláž, Picassovo muzeum… Ochutnávali jsme místní tradiční kuchyni, např. churros, tapas, paella, která je mimochodem výborná.

Druhý den naší návštěvy v Barceloně probíhala stávka Katalánců na protest proti zásahům španělské policie během referenda o osamostatnění Katalánska, které proběhlo 1. října, tedy těsně před naším příjezdem. Stávka probíhala celkově v klidu, hrdí Katalánci ověšení vlajkami procházeli v zajištěném průvodu městem. Nás stávka poznamenala snad jen tím, že většina památek, obchodů a restaurací zůstala zrovna ten den zavřená, takže největší nebezpečí, které nám hrozilo, byl prázdný žaludek.

Celkově jsme si všichni zájezd náramně užili a určitě bychom tam rádi zůstali i déle.

Adéla Kožoušková, sexta

P.S.

Poděkování maminky studenta:

Ahoj Eli,
chci Tobě i panu učiteli Buchalovi poděkovat za to, jaký jste děckám zprostředkovali úžasný zážitek. Slovy Davida „zážitek na celý život“. Jsem si vědoma, že jste za děti přijali velkou odpovědnost, navíc v době, ve které jste Barcelonu navštívili… Slyšela jsem, že i přes komplikace způsobené stávkou a demonstracemi jste pro děcka připravili vyčerpávající program a za to Vám oběma patří můj velký dík a obdiv.

Dana Baláčová

Adresa
Budova školy Gymnázium Boskovice,
příspěvková organizace
Palackého náměstí 222/1
680 11 Boskovice
tel. 516 802 211
fax. 516 453 559
email: info@gymbos.cz
ID datové schránky: avnb89q
facebook:
IZO: 102007934