Pondělí 1. 6. 2009

Naše cesta do Portugalska začala 1. 6. 2009 v Brně u hotelu Grand. Odtud jsme jeli se Student Agency na letiště do Vídně. Letadlo nám letělo zhruba za čtyři hodiny.Do Lisabonu jsme dojeli kolem druhé hodiny ráno.Na letišti na nás čekal autobus,který nás odvezl na hotel,kde jsme spali tři noci.

Úterý 2. 6. 2009

V úterý 2.6.2009 začala naše exkurze po Portugalsku v hlavním městě Lisabonu, kde jsme navštívili několik nejcennějších památek tohoto města. Ráno jsme se vydali autobusem na objížďku města a jako první jsme se zastavili na vyhlídce, z které bylo vidět na městský park, památník Markýze de Pombal a staré město. Po vyhlídce jsme shlédli Katedrálu sv.Antonína a z  katedrály jsme vyšli  na Lisabonský hrad s vyhlídkou,který bylo možno obejít celý po  hradbách a kde jsme měli nádherný výhled na celý Lisabon. Další naší zastávkou byly památky UNESCO – klášter a katedrála sv. Jeronýma, kde byli k vidění „hrobky“ mořeplavce Vasco da Gami a básníka Lúise de Camoese . Pote jsme přejeli k nedalekému Památníků objevitelů a k Belémské věži (nebo spíš Belémskému majáku), která dříve stávala uprostřed řeky, ale kvůli zemětřesení v roce 1755 se tok řeky odklonil a tak dnes leží na břehu. Na závěr dne jsme si ještě prošli město po svých, nakoupili zásoby na další den a do hotelu dorazili metrem.

Středa 3. 6. 2009

Ve středu 3. 6. 2009 jsme pokračovali naším výletem na prohlídku zámečku v Lisabonu se zámeckým parkem. Naše cesta následovala přes město Sintra, kde jsme měli možnost podívat se po malém městečku. Naše cesta pokračovala na nejzápadnější místo v Evropě do mysu Cabo da Roca. Výhledem na Atlantický oceán byli všichni unešeni. Poté jsme se odebrali do města Cascas a měli jsme možnost se vykoupat v oceánu, ale voda byla ledová. Počasí nám přálo, tak jsme se aspoň opalovali. V podvečer jsme se vrátili zpět na hotel do Lisabonu.

Čtvrtek 4. 6. 2009

Ve čtvrtek 4.6. 2009 jsme navštívili staré město Obidus,ze kterého jsme pokračovali do Alcobacy,kde jsme si prohlídli místní klášter a odtud jsme se vydali do Nazare.
V Nazare jsme strávili dvě hodiny na pláži a pak jsme si prohlídli město.

<div“>Naše cesta pokračovala do města Batalha,kde je monumentální klášter se známými nedokončenými kaplemi.Tento den jsme zakončili ve Viseu ,kde jsme se setkali s rodinami,ve kterých jsme spali.

Pátek 5. 6.  2009

Dlouhá noc ze čtvrtka na pátek proběhla v portugalských rodinách.
V pátek 4.6.2009 jsme se studenty navštívili školu ve Viseu, kde jsme se seznámili s ostatními Portugalci a v prezentaci jim představili Českou republiku. Proběhla také krátká prohlídka městečka Viseu. Bohužel nevyšlo sluníčko a začalo pršet, ale naštěstí byli portugalští studenti ochotní poschovávat nás pod děštníky. Po dlouhé vycházce jsme se přesunuli na „chatu“, kde se uskutečnilo barbecue a karaokeJ. Zábava byla celý den i večer skvělá. Nakonec si pro nás přijeli portugalští rodiče a s plnými žaludky jsme šli do hajan.

Sobota 6. 6. 2009

Sobotní ráno jsme se rozloučili s našimi portugalskými rodinami a vydali jsme se přes několik dalších památek směrem do Porta. Do Porta jsme dorazili v pozdních odpoledních hodinách a vydali jsme se na prohlídku. Směřovali jsme směrem k řece Douro, kde jsme se nalodili a kolem hodiny jsme pluli kolem jedné části Porta. Nakonec jsme dostali obvyklé volno, takže jsme si mohli v klidu projít centrum a polomrtví jsme dorazili na hotel, což nám ale nebránilo v obvyklých večerních aktivitách.:)

Neděle 7. 6. 2009

Cestou z Porta do Lisabonu jsme se zastavili na křesťanském poutním místě Fatima. Naše cesta pokračovala městečkem Tomar, kde jsme navštívili místní klášter, ve kterém se nacházelo „nejfocenější okno v Portugalsku“. Po příjezdu do Lisabonu jsme večer strávili na večeři v restauraci s místním kulturním programem- fado. Po pěkně stráveném večeru jsme se odebrali na letiště a odlétali jsme do Vídně, odkud jsme zpět jeli autobusem do Brna se společností Student Agency.